.Simsalabims blogís malé vzdušné čarodějky Johanky :) * tma * BS

VoM 4a

25. března 2008 v 12:58 | Emma |  Pentagramus II.
Corey Elatoro Seithr, voda, 4.r.
DC1
Trojúhelníky - v Číně jsou symbolem ženství, jinde to platí pouze, když jsou převráceny špicí dolů, protínající trojúhelníky představují syntézu a dotýkající se svými vrcholy značí sexuální spojení; dále mohou značit moc, nebo trojná božstva (nepř.: otec-syn-duch svatý či artemis-selene-hekate).
Hieros gamos - mystická svatba - řecky "posvátná svatba", vyjadřuje spojení protikladů krále a královny, v alchymii se jedná o interakci mezi athanorem Y ( = pec filosofů) a cucurbitem H ( = skleněná baňka), úzce souvisí s židovskou kabalou, v křesťanství vznikl tímto rituálem pokus přeměnit sexualitu v duchovní potenci, pohanství tento akt považovalo za posvátný, rozdíly mezi mystickou a erotickou extází byly často sporné.
Hermetismus - termín odvozen od jména řeckého boha Herma, kterému v Egyptě odpovídá Thovt (pozn.: Thovtův tarot sestavený A.Crowleym), hermetismus je považován za přísně tajné esoterické učení, které bylo formováno Staroegyptským náboženstvím, pojednává se zde o skrytých mocných přírodních silách, uplatňují se zde principy trojnosti (makrokosmos - hermetismus - mikrokosmos; alchymie - magie - astrologie). Esoterní kultura Západu tedy vzniká (oproti zemím jako je Persie - Chaldea, Indie, Čína) na území Egypta, poté se klasický hermetismus dělí na odvětví: orfismus, pythagoreismus, neoplatonismus (Řekové); kabala (Židé); sufismus, gnose (Arabové); a spojuje se opět až u alexandrijské školy, a poté u rosenkruciánství.
Smaragdová deska - latinsky Tabula smaragdina, v tezích této desky jsou zobrazena základní dogmata hermetismu, avšak v Corpus hermeticum není zařazena. Je údajně dílem boha Thovta (viz. výše), originál je v arabštině.
Davidova hvězda - hexagram v židovství - také známa jako Šalamounova pečeť, dle židovského krále Šalamouna, jenž byl velkým mágem a zaříkávačem. Tuto pečeť Šalamounovi poslal Bůh po archandělu Rafaelovi, aby pomocí něho mohl zaříkávat démony a duchy. Tento amulet chrání před všemi nebezpečími, pomáhá při studiu magie, podporuje moudrost a bystrý úsudek, přináší dobrou náladu, veselí, klid, sebedůvěru, vhodný pro těhotné ženy a novorozence, podporuje správnou životní cestu.
- základní hermetický symbol života, základní magický pantakl, v alchymistické konkretizaci je symbolem mystické svatby Hieros gamos, je spojením živlů vody a ohně a tedy vyjadřuje vesmírnou rovnováhu, vzestup ducha a tajemství smrti.
Pentakl - z řeckého "penté" (pět), označuje pěticípou hvězdu, což je symbol dokonalého člověka, synonymy k tomu to slovu jsou pentalfa či pentagram, nikoli však pantakl!
Makrokosmos - svět, ve kterém člověk představuje mikrokosmos; každý žijeme ve svém mikrokosmu, ale jsme součástí systému makrokosmu
Čerpáno z:
1001 symbolů - J. Tresidder
Talismany a amulety - M. Schirner
Lexikon magie - M. Nakonečný
Corey Seithr, voda, 4.r.
DC 2
1. Prsteny
1. Horoskopické prsteny
- pro osoby narozené v květnu a v srpnu: Merkur, amalgám rtuti a olova, horský křišťál, opičí kůže, čapí pírko, špetka merkurské rostliny
- pro osoby narozené v dubnu, září, listopadu a únoru: červená měď a cín, Venuše nebo Jupiter, smaragd, orlí a holubičí pírko
- pro osoby narozené v březnu, červenci a v říjnu: Slunce, železo a zlato, rubín, slunečnicový květ, labutí a supí pírko
- pro osoby narozené v červnu, prosinci v lednu: stříbro a olovo, Měsíc nebo Saturn, safír, netřesk, soví pírko
- pozn.: to je jen stručný výčet materiálů pro dané prsteny, procedura výroby a dozrávání kroužku je samozřejmě mnohem složitější!
2. Rituální čarodějné prsteny
- beran: Illusabio, zajišťuje přízeň mocných
- býk: Gabriah, chrání před zlými duchy
- blíženci: Gabroar, pomáhá při lovu čtyřnožců
- rak: Gabriot, zajišťuje ochranu při cestách koňmo
- lev: Balsamiach, chrání před nemocemi
- panna: Tonucho, činí nositele neviditelným, když jej vloží do úst
- váhy: Topinoch, chrání před nepřáteli
- štír: Asmalior, obstarává lásku těch, po nichž jeho nositel touží
- střelec: Balbuch, zajišťuje úspěšný rybolov
- kozoroh: Astaroth, posiluje meditaci
- vodnář: Jampeluch, pomáhá při lovu ptactva
- ryby: Doleseh, slouží při cestování
3. prsteny, které jste asi měla na mysli J
- léčivé: prsteny vyrobené z drahokamů a polodrahokamů
- zásnubní: bude to znít zřejmě jako nadsázka, ale je určen pro jakési zabookování partnera před tím, než bude vzájemné spojení navždy (kéž by navždy...) potvrzeno manželským svazkem
- snubní: značí manželský svazek, spojení dvou lidí, dnes už ne tolik vážné, většinou ze zlata
4. jedna specialita
- prsten atlantů: obklopuje jej neviditelná kruhová mikroenergie, má schopnost léčit a zmírňovat těžké bolesti v lidském organismu. Nositel prstenu rovněž může časem získat mimořádné schopnosti jako je telepatie a jasnovidectví. Doba nošení prstenu se doporučuje 5 - 15 hodin denně (jinak se může člověku stát něco divného...jako třeba že může takt trochu najednou zmizet...ehm J).
Čerpáno z: moje Kniha Stínů II.svazek (převzato z Denebola Acharnar - Každá žena se může stát čarodějkou; body 1. a 2.), vlastní názor (bod 3.), www.ufo.cz/ruzne/prsten.htm (bod 4.)
- u Symbolů lásky jsem čerpala z vlastní hlavy a fantazie (viz. níže)
2. Symboly lásky
Hexagram - propojení dvou trojúhelníků, mužského a ženského principu
Astrologický symbol Venuše - Bohyně lásky
Hertagram - pentagram se dvěma zaoblenými cípy do tvaru srdce
Bílá holubice - symbol čisté lásky
Spojené ruce - symbol zamilovaných, zamilovaní se vodí za ruce, aby všem ukázali, že jsou spolu spojeni láskou
Mušle - znak Bohyně Venuše a ženského principu
Miminko - plod lásky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama