.Simsalabims blogís malé vzdušné čarodějky Johanky :) * tma * BS

VoM 3

25. března 2008 v 12:57 | Emma |  Pentagramus II.
Corey Seithr von NightElfová, voda, 3.r.
DC 1
Svíčky
Moje oblíbená svíce má růžovou barvu, je ve tvaru kužele. Dostala jsem ji od jedné mé čarodějnické kamarádky Katty, která ji sama vyrobila. Ještě jsem ji nikdy nezapálila, jelikož je mi velmi cenná, a také má asi trochu tlustší knot než by měla mít, tak se obávám, jak bude hořet. Obsahuje kousky zřejmě jiného vosku o tmavší růžové barvě. Je opravdu hezká a mám ji na svém oltáři uloženou ve starodávné kovové mističce.
Při rituálech používám svíce bílé, většinou obyčejné čajové pro jedno použití, využiji většinou 7 kusů - 5 na cípy pentagramu v magickém kruhu a 2 do aromalamp. Bílé svíce odhání zlé duchy a chrání čarodějku před astrálními nepříjemnostmi.
Dále mám jednu velkou bílou svíci, která podporuje věštecké schopnosti, tu si ale také schovávám na příhodnější čas. Pro živel ohně v magickém kruhu používám nedávno koupenou bílou svíci v bambusovém svícnu, je mohutná a působí africkým dojmem.
Nejoblíbenější vůně svící jsou pro mne asi jahody, med či růže.
Ještě mám jednu příhodu se svící: měla jsem dříve velmi oblíbenou gelovou svíčku ve skleničce, obsahovala různé mušličky a kamínky z moře. Zapálila jsem si ji na Dušičky a zhasnula světlo v pokoji, prošla jsem kolem ní a řekla jsem si "kéž by tady tak mohl být můj dědeček". V té chvíli mi za zády svíčka praskla. Ulomil se velký střep ze strany sklenice a zhasl oheň. Svíčku jsem přetavila do menší skleněné nádobky a mám ji stále ve svém oltáři ještě s jednou větší červenou mušličkou, která se už do nové přepracované svíčky nevešla.
Také vlastním knihu Magie svíček od Patricie Telesco.
Corey Seithr von NightElfová, voda, 3.r.
DC 2
Meditace se svící
Uklidila jsem z mé svatyně všechny věci, co do ní nepatří, pustila jsem si hudbu od Sarah Brimingham - Harem a zapálila jsem vonnou růžovou svíci v plechové krabičce, na které jsou vyobrazeny velké růžové květy růží. Uklidila jsem oltář, vlezla si na kraj postele a napsala úkoly na Dějiny Magie, poté jsem začala psát tento dc. Rozhodla jsem se vyložit si tarot. V knize Velká kniha Crowleyho tarotu jsem si vyhledala konstelaci Velekněz (moje tarotová karta - č. 5), což je tvar výkladu Hůl. Potřebovala bych však i Malou arkánu, kterou mám jen u Crowleyho tarotu a u egyptského tarotu Ibis, a protože si dnes chci vyložit ze secesního tarotu Art Noveau, kde jsem si vyrobila jen Velkou arkánu, musím sáhnout po jiném typu výkladu. Hledala jsem v knize od Silver Raven Wolfové - Slavná a starodávná Kniha stínů pro vědmy a čarodějnice, zde je však popsán pouze výklad Keltský kříž (složitý) a Astrologický výklad (nutná Malá arkána).
Vracím se tedy k původní knížce od Angeles Arien (Crowley) a volím si schéma každodenního výkladu:
3. tělo (vnější skutečnost) - WHEEL (10 - kolo štěstí)
2. mysl (postoje, názory, kvalita myšlení) - HERMIT (9 - poustevník)
1. duše (energie, vnitřní vedení a zvolený směr) - JUSTICE (8 - spravedlnost)
Napadla mne věta, kterou jsem četla v knize: "Dobře zamíchejte."(10,9,8) Ale míchala jsem myslím dost J. Ve výkladu můj vyrušil můj drahý muž Andrew von NightElf, když mi zavolal jednu informaci o domu.
Pro výklad karet jsem si zvolila Knihu stínů od S. R. Wolfové:
WHEEL - neočekávaná změna osudu k lepšímu, štěstí, nová kapitola ve starých projektech, nové vlohy, nové okolnosti, obrátit osud ve svůj prospěch, nestávat se jeho obětí (Jupiter)
HERMIT - sebeanalýza, hledání pravdy, filosofické úvahy, rozjímání, samota, meditace (Panna)
JUSTICE (v S.R.W. má č.11 - záměna se SILOU) - rovnoprávnost, poctivost, soudní líčení nebo procesy, nalezení vhodných řešení problémů, nestranný soud (Váhy)
Pozn. SÍLA (jako 8 v S.R.W.) - proslov nebo velké činy, vnitřní síla, tichá odhodlanost, uplatnění talentu ve vlastní prospěch, celistvost, odvaha (Lev) - 11 SÍLA v Crowleym je Andrewova karta.
Skládám karty, přemýšlím nad významem a pronáším zaříkadlo poděkování kartám, při tom 3x zamíchám. Vracím se ke svíci a uhasím ji plechovým víčkem.
Corey Seithr von NightElfová, voda, 3.r.
DC 3
1.c, 2.d, 3.a, 4.b
BÝK - červenooranžová
Červená - vášeň, energie
+ radost, láska, odvaha, zdraví, inspirace, dynamika, motivace, nadšení, plození, triumf
- nenávist, krev, vášeň (primitivní), násilí, msta, rebelie
Oranžová - sebedůvěra, vůle žít
+ život, radost, teplo, hrdost, síla, veselost, rozptýlení, povzbuzení
- slabost, strach, nenávist, žárlivost, zbabělost, nemoc
- líbí se mi, ale tyto barvy si moc často neoblékám, v červené se cítím nesvá
- mám skleněného býčka v těchto barvách, který byl vyroben na trzích přímo pro mne, dále jsem v červenci 2006 nakreslila pastely bohyni znamení býka Venuši právě v těchto barvách (připojuji fotku)
- dojem: agresivita, vášeň
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama