.Simsalabims blogís malé vzdušné čarodějky Johanky :) * tma * BS

VoM 2

25. března 2008 v 12:57 | Emma |  Pentagramus II.
Corey Seithr von NightElfová. Voda, 2.r.
DC 1
Rituál
Rituálem je označován magický úkon, který je potřeba provést, aby zafungovalo požadované kouzlo. Rituály se však objevují i v každodenním životě obyčejných lidí, jedná se o rituál čištění zubů, mytí rukou před jídlem atp., dále o rituály o různých svátcích - Vánoční šupinka nebo penízek pod talířem pro štěstí, Velikonoční barvení vajíček, Valentýnské předávání zamilovaných psaníček a mnoho dalších. Rituály se samozřejmě i v dnešní době týkají především čarodějnic, které slaví trochu jiné svátky než obyčejní smrtelníci (Samhain, Beltane...), tyto rituály bývají doprovázeny různými tanci a zaříkadly. Jedná se o tance vycházející z tanců Afrických kmenů, Indiánů, Egypťanů a dále z orientálních tanců. V čarodějnictví jsou snad nejznámějšími rituály woodoo s panenkami, kde panenka představuje zaklínaného člověka. S tímto úzce souvisí také magie svíček, kde je třeba patřičně svíčku vyrobit a ozdobit. Také nabíjení kamenů, talismanů, amuletů, křišťálových koulí a dalších magických předmětů má svoje předepsané postupy - rituály. Na závěr bych zmínila rituál zasvěcovací, jímž může projít čarodějnice pokud se chce stát členkou nějakého covenového společenství či jen sama pro sebe se jaksi čarodějnicky pokřtít. Můj názor tedy je, že rituály v trochu jiné podobě než ty původní se provádějí dodnes.

Corey Seithr von NightElfová, voda, 2.r.
DC 2
Popis mého rituálu
Na volném prostoru v ložnici v blízkosti oltáře mám místo určené speciálně pro magické záležitosti. Zde jsem na vínově rudý koberec do pentagramu rozestavěla pět bílých hřbitovních svící a jejich zapálením utvořila kruh. Vše potřebné bylo uvnitř: polštářek s netopýry, umyvadélko s vlažnou osolenou vodou, flakonek na vůni naplněný octem, bílé papírové kapesníčky a samozřejmě to nejdůležitější - kotlík na třech nožkách a v něm ve dvou černých šátcích zabalená moje křišťálová koule.
Obklopila jsem kruh svojí osobní ochranou, rituál byl tedy započat. Opatrně jsem zabalenou kouli vytáhla z trojnožkového kotlíku, položila na polštářek a vymotala z šátků. Vzala jsem kouli do rukou a ponořila ji na do slané vody. Po omytí jsem ji pomocí kapesníčků osušila, postříkala octem a znovu usušila kapesníčkem. Poté jsem ji položila na polštářek a hladila ji zlehka pravou rukou. Postupně jsem přidala i ruku levou a posílala do koule svoji energii. Uchopila jsem ji do dlaní a pokusila se zahlédnout bílé mlhy... bohužel zase nic, musím být trpělivá L
Rituál jsem ukončila hlazením křišťálové koule, jejím zabalením do šátků a uložením do kotlíku. Kapesníčkem jsem uhasila svíce a zrušila kruh, kouli jsem dala na její obvyklé místo v nejtmavším rohu mého čarodějnického oltáře. Vše zbylé jsem uklidila a o tomto rituále napsala poznámky do mého malého sešítku určeného speciálně pro zápisky o křišťálové kouli.
Corey Seithr von NightElfová, voda, 2.r.
DC 3
Beltane 2007
Ráno 30.4. vstávám a jdu se připravit na náročný den, slavím totiž 20. narozeniny. Osprchuji se bez mýdla, umyji si vlasy kopřivovým šamponem a přeliji je odvarem z cibulových slupek, abych byla pro dalších pár dní jaksi nazrzlá. Jdu se vhodně obléci. Základ tvoří černá dlouhá sukně a přes ní ještě jedna kratší střapatá v barvách podzimního listí. Následují černé šaty na ramínkách, jež mi sahají nad kolena, jsou vzorované velkými hnědými a bordovými růžemi, přes šaty přijde ještě černé tílko. Kolem krku zapínám zlatý řetízek s pentagramem špicí nahoru, na kterém je vyryté mé jméno Johanka a astrologický znak mého znamení zvěrokruhu Býka. Na uši si beru velké náušnice s hnědým dřevěnými korálky.
Zatáhnu v ložnici závěsy, dveře nechám přivřené, aby za mnou mohla moje černá kočička Phoebe, pustím meditační hudbu a zapálím bílé svíce. Chystám se projít rituálem samozasvěcení. Vezmu trojnožkový kotlík s vodou, vhodím do něj špetku soli a velký neopracovaný růženín. Touto vodou si pak potírám jednotlivá místa na těle a odříkávám rituální zaříkávadlo. Poté se píchnu do malíčku jehlou a nakapu pár kapek své krve do obřední vody. Směsí pak označím všechny své důležité magické předměty: Knihy Stínů, čarodějné zápisníky, křišťálovou kouli, kyvadlo a jeho mapku, čarodějnickou krabičku poslední záchrany, letecký průkaz pro čarodějnice, totemy býčků, některé karty a taroty, bordový šátek na břišní tance, své náušnice, pentagram, možná i Phoe, bude-li poblíž. Nakonec se postupně dotknu svých čaker a uvedu je do rovnováhy.
Poté sbalím základní vybavení do černé tašky na rameno, vezmu si šátek a pletený kabát na zahalení a vyrazím za přítelkyněmi o čajovny. Zde se pomalujeme henou, vyprávíme si své magické zážitky a provedená kouzla. Dám si svůj oblíbený kuskus naslano bez fazolí a bez rozinek, mátový čaj Tuareg a poté hustý salep se skořicí, medem, cukrem a oříšky.
Po setmění všechny vyrazíme do přírody. Nabiji svoji křišťálovou kouli na měsíčním světle a kyvadélko Alžbětku "vykoupu" v Matce Zemi. Pomodlím se s růženínem v ruce k bohyni mého slunečního znamení Venuši, nechť mi dá krásu, kouzlo, lásku, štěstí a zdraví a následně ke své nejvyšší bohyni - Hekaté - bohyni čarodějnic, u které si vyprosím moudrost, intuici a magii. Společně s přítelkyněni z covenu ji poctíme divokým tancem s šítkem na břišní tance okolo boků. Tančíme kolem ohně po směru otáčení Měsíce a smějeme se opojené bylinnými čaji a vínem a vykřikujeme svá milostná přání, šeptáme svá přání tajná, nejniternější a životní (a sem tam i nějakou tu kletbičku...). Poté všechny vyrazíme na místo, kde si jedna z nás dala schůzku se společně vybraným mužem, společně ho odvedeme do lesů k našemu posvátnému ohni. Muže okouzlíme a opijeme, zavážeme mu černý šátek přes oči a ... Ráno s probudí sám na jiném místě v lese a odejde domů. Mé přítelkyně však neví, že jsem jej začarovala tak, abychom se znovu setkali a on mne poznal dle mé pihy na krku a navždy mne miloval.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama