.Simsalabims blogís malé vzdušné čarodějky Johanky :) * tma * BS

Kniha Stínů

25. března 2008 v 12:41 | Emma |  Kutílek
Kniha stínů - potah desek
Potřeby: sešit s tvrdými deskami (velikost je na vás), čtvrtku (barva je na vás, velikost záleží na velikosti sešitu - viz. níže), lepidlo (normální kores, kanagon nebo chemopren - dle vaší zručnosti, síly a trpělivosti), šňůrku (dle vlastního výběru, délka dle velikosti sešitu), nůžky, případně i řezák, kupa knížek (na zatíženíJ), potřeby pro umělecké pojetí přední strany
Velikosti sešitu:
A6 - čtvrtka A4, případně A3, šňůrka tak 15-20 cm
A5 - čtvrtka A3 Neoříznutá!! , šňůrka tak 30-35 cm
A4 - čtvrtka A2 Neoříznutá!! , šňůrka tak 40-50 cm
- šňůrku když tak zkrátíte, bude sloužit jako záložka
- neoříznutá čtvrtka je větší než normální, v papírnictví budou vědět
Kreslení: První částí procesu je obalení sešitu "nasucho" bez lepidla, použijte trochu síly, aby se vám do čtvrtky otiskly obrysy sešitu, uvidíte tak, jestli máte rezervu na dolepení čtvrtky dovnitř. Do obrysů pro přední stranu (ale i zadní stranu a hřbet) můžete napsat své jméno, nakreslit pentagram, draka, ankh, kočku, čarodějnici, elfa, cokoli vás napadne - technika je na vás, já používám barevné tuše a stříbrnou barvu na hedvábí. Samozřejmě vše nechte pořádně zaschnout!!
Potahování: Znovu zkuste, jak vám papír sedí na sešit a pusťte se do obalování - čtvrtku zevnitř popatlejte lepidlem, do hřbetu kápněte lepidlo tekuté a ponořte do něho cca 2-3 cm šňůrky (tu pak hoďte nahoru, ať nepřekáží), poté čtvrtku natáhněte na sešit a hřbetem ruky vyžehlete přední a zadní stranu a přitlačte hřbet. Nyní sešit dejte pod knihy a čekejte tak 2 hodiny.
Střihání: Když lepidlo zaschne, stříhněte nůžkami jakoby proti všem rohům sešitu a to ještě pod úhlem (aby se to dobře lepilo) - takže sešit má 8 rohů, vždy stříhejte jakoby směrem ven od sešitu, v rozích u hřbetu doporučuji nestříhat přímo proti rohu, ale tak půl cm víc do stěny sešitu (přední nebo zadní). Proti hřbetním rohům stříháte jednou (pokud sešit postavíte, tak střih je veden vertikálně), proti čtyřem rohům na okraji desek sešitu stříháte vertikálně i horizontálně. V každém krajním rohu odpadne čtyřúhelník, na hřbetě to okudlejte podél hřbetu původního lehce krouživým stylemJ. Vzniknou vám tedy na každé desce (stěně) 3 části, které zalomíte dovnitř do sešitu před první list.
Lepení: Zahnuté (zalomené) části čtvrtky přilepte na vnitřní stranu desky sešitu, poté popatlejte lepidlem ještě první list a přilepte ho na tyto zalomené části - upevníte tak obal zevnitř. Opět nechte nějakou dobu pod knížkami nebo jiným těžkým předmětem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama